Sesję otworzył Przewodniczący Rady, stwierdzając prawomocność obrad. Na sali obecnych było 12 radnych, co stanowi 80% składu Rady. Nieobecni radni zostali wymienieni. Przewodniczący przywitał wójta Jarosława Wejera oraz wicewójt Marzenę Mayer. Wprowadzono dodatkowy punkt dotyczący nadania nazwy ulicy w Kębłowie, co zostało pozytywnie przyjęte przez radnych.
Przewodniczący omówił działania podejmowane w okresie międzysesyjnym, w tym powołanie nowych komisji. Stwierdził, że okres był ubogi w wydarzenia, co nie wymagało szczegółowych informacji.
Wójt przedstawił informacje o działaniach gminy, w tym o staraniach o zmianę systemu pracy karetki pogotowia na 24-godzinny oraz o dwóch przetargach dotyczących dróg i ubezpieczenia mienia gminy.
Przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Maciej Kleba, przedstawił stanowisko dotyczące petycji mieszkańców ulicy Tartacznej o prace drogowe, które zostało zaakceptowane. Komisja ds. Planowania Przestrzennego omówiła wnioski dotyczące inwestycji i pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały o planie zagospodarowania przestrzennego.
Nie wpłynęły żadne interpelacje ani zapytania od radnych.
Nie zgłoszono wniosków od zaproszonych gości.
Uchwała dotycząca kryteriów rekrutacji do przedszkoli została podjęta jednogłośnie (13 głosów za).
Uchwała dotycząca warunków udzielenia bonifikaty została podjęta jednogłośnie (13 głosów za).
Uchwała dotycząca zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego została podjęta jednogłośnie (13 głosów za).
Uchwała wyrażająca negatywną opinię do projektu Audytu Krajobrazowego została podjęta jednogłośnie (13 głosów za).
Uchwała w sprawie ustanowienia pomników przyrody została podjęta jednogłośnie (13 głosów za).
Uchwała dotycząca uwzględnienia petycji mieszkańców w planach inwestycyjnych została podjęta jednogłośnie (13 głosów za).
Uchwała w sprawie rozpatrzenia skargi została podjęta (12 głosów za, 1 wstrzymujący).
Uchwała dotycząca nadania nazwy ulicy Żytnia w Kębłowie została podjęta jednogłośnie (13 głosów za).
Radni poruszyli różne tematy, w tym kwestie dotyczące dróg gminnych oraz organizacji pracy Rady. Przewodniczący apelował o współpracę oraz unikanie konfliktów w przestrzeni publicznej.
Przewodniczący zamknął XI sesję Rady Gminy Luzino, dziękując wszystkim za uczestnictwo.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.