VIII sesja Rady Gminy Luzino odbyła się 29 listopada 2024 roku. Sesję otworzył Przewodniczący, stwierdzając prawomocność obrad, w których uczestniczyło 13 radnych, co stanowi 86,6% składu Rady. Powitał wójta Gminy Luzino, Jarosława Wejera, skarbnik gminy Krystynę Skowrońską oraz mieszkańców.
Przewodniczący przedstawił zmiany w porządku obrad, które obejmowały m.in. zdjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu ochrony środowiska oraz wprowadzenie uchwał dotyczących dotacji dla OSP w Zelewie, powołania komisji do sprawdzenia wniosku o referendum oraz wyrażenia stanowiska dotyczącego przejazdu kolejowo-drogowego. Porządek obrad został przyjęty jednogłośnie.
Przewodniczący zreferował działania podejmowane od 29 października do 29 listopada, w tym organizację posiedzeń komisji, uczestnictwo w gminnych obchodach Święta Niepodległości oraz współpracę z organem wykonawczym.
Wójt Jarosław Wejer przedstawił działania w okresie międzysesyjnym, w tym spotkania z PKP PLK dotyczące przejazdu kolejowego, odbiory budów ulic oraz działania związane z bezpieczeństwem gminy. Omówił również przetargi na zimowe czyszczenie dróg oraz inne inwestycje.
Pani Aleksandra Meyer, przewodnicząca Komisji ds. Społecznych, przedstawiła wnioski z posiedzeń komisji, w tym dotyczące przyznania nagród dla uczniów oraz rekomendacje dotyczące stawek podatków na 2025 rok. Stanisław Engelbrecht z Komisji Gospodarczej podkreślił podobieństwo wniosków obu komisji. Sylwester Piątek z Komisji Rewizyjnej przedstawił wyniki kontroli inwestycji gminnych.
Nie wpłynęły żadne interpelacje ani zapytania.
Nie zgłoszono żadnych wniosków.
W tej części sesji przystąpiono do głosowania nad uchwałami:
Wójt Gminy Luzino poruszył temat wystąpienia do parlamentarzystów w sprawie przejazdu kolejowego oraz przedstawił sytuację związaną z równaniem dróg. Radni podkreślili potrzebę zabezpieczenia środków na równanie dróg w przyszłym budżecie. Sesja zakończyła się po wyczerpaniu porządku obrad.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.